Jar by Celine

  • Restoranlar
  • Bebek
Celine
Celine
Reklâm

Time Out diyor ki

BEBEK’İN YENİ GÖZDESİ Jar by Celine, bir hayalin gerçeğe dönüşmüş hali. Şef Celine Miras’ın her detay üzerine titizlikle düşündüğü ve uzun bir planlama dönemi sonunda hayata geçirdiği Jar By Celine’in en önemli özelliği ‘healthy fine dining’ konseptini benimsemesi. Alıştığınız ‘fine dining’ kalitesini sağlıklı tariflerle sunan Jar by Celine özel akşamlarınız, davetleriniz, arkadaş buluşmalarınız için şehirde benzeri olmayan bir adres. Özenli sunumlarıyla iştah açan, her biri uzun uğraşlar sonucunda oraya çıkan tariflerle hazırlanan ve yedikten sonra da iyi hissettiren lezzetleriyle yemeğin sonunda Jar by Celine’in kapısından mutlu ve hafif çıkmanız garanti.

Günün her saati için özel lezzetler sunan Jar by Celine’in kahvaltı menüsünün favorileri hem görsel olarak hem de hazırlanış açısından sıra dışı bir tabak olan Jar roll omlet, manda yoğurdu ve granolayla sunulan çılbır, Hindistan cevizi yoğurduyla hazırlanan sweet tahini coconut yogurt. Et severlerin favorisi, üç farklı pişirme tekniğiyle dışı çıtır işi yumuşacık bir kıvam kazanan katmanlı patatesle bir arada sunulan Franfurter sosis tabağı. Şef Celine Miras’ın aylar süren ketojenik diyeti sırasında yarattığı somon gravlax, labne ve acukalı keto bagel da denenmeli. Keto pancake de yine ketojenik diyet yapan ve kahvaltıda tatlı bir alternatif arayanların favorisi. Ana yemekler arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Sous vide tekniğiyle pişirilen roast beef, glütensiz lavaş ve beyaz trüflü aioli sosla sunuluyor. Ağır ateşte 24 saate yakın pişen kaburga ve brioche ekmeğiyle hazırlanan kaburga burger de mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında. Mevsime göre değişen ve farklı soslarla zenginleştirilen balık tabağı da hem göze hem damağa hitap ediyor. Vejetaryen yemekler arasında ise pancar tartar ve ıspanaklı bal kabağı salatası öne çıkıyor. Tatlısız yapamayan ama glütenden ve rafine şekerden kaçınanlar için bir cennet burası.

Geniş patisserie menüsündeki tüm ürünler, glütensiz ve rafine şekersiz. Ketojenik beslenenler için de seçenekler bol. Unsuz çikolatalı kek, ketojenik tiramisu, chocolate mousse, brown butter chocolate chip cookie gibi lezzetleri denediğinizde rafine şekersiz olduklarına şaşırabilirsiniz. Jar by Celine’in imza tatlısı rose semifredo ise damakta bıraktığı saf gül suyu tadıyla benzersiz. Üstelik hem raw hem de vegan. Jar By Celine’in mutfağında Celine Miras’la birlikte Şef Murat Seyren ve Sous-Chef Sıla Coşkun büyük bir özenle çalışıyor. Özel tariflerin her birinde kendini hissettiren fermente ürünler, soslar, ekmekler, labne peyniri, yoğurt, Hindistan cevizi yoğurdu ve ezmeler kendi üretimleri. Malzemeleri ise haftada iki kere organik pazardan alıyorlar, ulaşabildikleri ölçüde her şeyin yerel ve organik olmasına özen gösteriyorlar. Antibiyotiksiz etler Nebyan Doğal’dan, balıklar ise Sarıyer’den günlük geliyor. Jar by Celine’in ortamı da yemekleri gibi rafine. Mimar Rıfat Baltaoğlu’nun tasarladığı mekana minimalizm ve işlevsellik hakim. Rezervasyonla hazırlanan ‘healthy fine dining’ sofralarında ise sekiz kişiye kadar misafir ağırlayabiliyorlar.

Selçuk Sokağı 1, Bebek.

Ayrıntılar

Adres:
No.1
Selçuk Sk.
Bebek
İstanbul
İletişim:
0530 974 26 63
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler